AC DC ConvertersBel Power Solutions PFC250-1005
PFC250-1005
5S-PFC250-1005
PFC250-1005
AC/DC CONVERTER 5V 250W
Product Description
| Series: | PFC250 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 250W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2.6kV (2600V) |