AC DC ConvertersBel Power Solutions PALS600-2482G
PALS600-2482G
5S-PALS600-2482G
PALS600-2482G
AC/DC CONVERTER 48V 12V 600W
Product Description
| Series: | PALS |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 9A |
| Power (Watts): | 16A |
| Applications: | 600W |