AC DC ConvertersBel Power Solutions NRG275-4001F
NRG275-4001F
5S-NRG275-4001F
NRG275-4001F
AC/DC CONVERTER 5V 3X12V 275W
Product Description
| Series: | NRG275 |
| Type: | Linear |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 220 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | 12V |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 10A |
| Applications: | 6A |
| Voltage - Isolation: | 2A |
| Efficiency: | 275W |