AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies NLP40-7615J
NLP40-7615J
5S-NLP40-7615J
NLP40-7615J
AC/DC CONVERTER 15V 40W
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.6A |
| Power (Watts): | 40W (50W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |