NLP250R-96S12CJ
5S-NLP250R-96S12CJ
NLP250R-96S12CJ
AC/DC CONVERTER 12V 175W
Product Description
Series:NLP250
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):14.6A
Power (Watts):175W (250W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3kV (3000V)