NLP250N-99S24J
5S-NLP250N-99S24J
NLP250N-99S24J
AC/DC CONVERTER 24V 175W
Product Description
Series:NLP250
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):7.3A
Power (Watts):175W (250W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:Medical
Efficiency:3kV (3000V)