AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies NFS40-7915
NFS40-7915
5S-NFS40-7915
NFS40-7915
AC/DC CONVERTER 15V 40W
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.6A |
| Power (Watts): | 40W (50W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |