AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies NFS40-7607J
NFS40-7607J
5S-NFS40-7607J
NFS40-7607J
NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5.1V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | 5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 2A |
| Applications: | 350mA |
| Voltage - Isolation: | 40W (50W Forced Air) |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | 3kV (3000V) |