AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies NFS110-7602J
NFS110-7602J
5S-NFS110-7602J
NFS110-7602J
NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS
Product Description
| Series: | NFS110 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5.1V |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | -12V |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 3.5A |
| Applications: | 4.5A |
| Voltage - Isolation: | 500mA |
| Efficiency: | 80W (110W Forced Air) |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 3kV (3000V) |