AC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. MVAD160-485
MVAD160-485
5S-MVAD160-485
MVAD160-485
AC/DC CONVERTER 48V 110W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.34A |
| Power (Watts): | 110W (160W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |