AC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. MVAD065-48
MVAD065-48
5S-MVAD065-48
MVAD065-48
AC/DC CONVERTER 48V 65W
Product Description
| Series: | MVAD065 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 840mA |
| Power (Watts): | 65W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |