AC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. MVAC400-48AF
MVAC400-48AF
5S-MVAC400-48AF
MVAC400-48AF
AC/DC CONVERTER 50V 12V 5V 250W
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 50V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | 5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 1A |
| Applications: | 2A |
| Voltage - Isolation: | 250W (400W Forced Air) |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | Medical |
| Features: | 3kV (3000V) |