AC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. MVAC400-12AFT
MVAC400-12AFT
5S-MVAC400-12AFT
MVAC400-12AFT
AC/DC CONVERTER 12V 250W
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 33.3A |
| Power (Watts): | 250W (400W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 1.5kV (1500V) |