AC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. MVAC400-12AF
MVAC400-12AF
5S-MVAC400-12AF
MVAC400-12AF
AC/DC CONVERTER 2X12V 5V 250W
Product Description
| Series: | MVAC400 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | 5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 33.3A |
| Power (Watts): | 1A |
| Applications: | 2A |
| Voltage - Isolation: | 250W (400W Forced Air) |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | Medical |
| Features: | 3kV (3000V) |