AC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. MVAB120-48
MVAB120-48
5S-MVAB120-48
MVAB120-48
AC/DC CONVERTER 48V 75W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 75W (120W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |