AC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. MVAB120-12-01
MVAB120-12-01
5S-MVAB120-12-01
MVAB120-12-01
AC/DC CONVERTER 12V 75W
Product Description
| Series: | MVAB120 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 75W (120W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |