AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands MU425S48E
MU425S48E
5S-MU425S48E
MU425S48E
MEDICAL
Product Description
| Series: | 0 |
| Type: | MU425S |
| Number of Outputs: | Active |
| Voltage - Input: | Open Frame |
| Voltage - Output 1: | 1 |
| Voltage - Output 2: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 3: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | - |
| Applications: | 5.9A |
| Voltage - Isolation: | 300W (425W Forced Air) |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | 1.5kV (1500V) |