AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands MU425S12E
MU425S12E
5S-MU425S12E
MU425S12E
PWR SUPPLY AC/DC CONVERTER
Product Description
| Series: | MU425S |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 22A |
| Power (Watts): | 300W (425W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |