MTW60-51515/V
5S-MTW60-51515/V
MTW60-51515/V
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 60W
Product Description
Series:MTW
Type:Open Frame
Number of Outputs:3
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:15V
Voltage - Output 3:-15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):2A
Applications:500mA
Voltage - Isolation:60W
Efficiency:ITE (Commercial)
Operating Temperature:3kV (3000V)