AC DC ConvertersBel Power Solutions MPU150-4530G
MPU150-4530G
5S-MPU150-4530G
MPU150-4530G
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V 2X12V 150W
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 3.3V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | 12V |
| Current - Output (Max): | 30A |
| Power (Watts): | 15A |
| Applications: | 3A |
| Voltage - Isolation: | 3A |
| Efficiency: | 150W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 2.6kV (2600V) |