AC DC ConvertersBel Power Solutions MPU150-3300G
MPU150-3300G
5S-MPU150-3300G
MPU150-3300G
AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 12V 150W
Product Description
| Series: | MPU150 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | 5V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 35A |
| Power (Watts): | 20A |
| Applications: | 2A |
| Voltage - Isolation: | 150W |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | 2.6kV (2600V) |