AC DC ConvertersBel Power Solutions MPB150-2048G
MPB150-2048G
5S-MPB150-2048G
MPB150-2048G
AC/DC CONVERTER 48V 12V 150W
Product Description
| Series: | MPB150 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.1A |
| Power (Watts): | 500mA |
| Applications: | 150W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |