AC DC ConvertersBel Power Solutions MPB125-2005D
MPB125-2005D
5S-MPB125-2005D
MPB125-2005D
AC/DC CONVERTER 5V 12V 70W
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 500mA |
| Applications: | 70W (125W Forced Air) |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |