AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands MINT1175A2406K01
MINT1175A2406K01
5S-MINT1175A2406K01
MINT1175A2406K01
AC/DC CONVERTER 24V 140W
Product Description
| Series: | MINT1175 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 120W (175W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |