AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC60-3002G
MBC60-3002G
5S-MBC60-3002G
MBC60-3002G
AC/DC CNVRTR 5.2V 14.6V -14.8V
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5.2V |
| Voltage - Output 2: | 14.6V |
| Voltage - Output 3: | -14.8V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 2.5A |
| Applications: | 500mA |
| Voltage - Isolation: | 60W |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | 4.242kV (4242V) |