AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC60-1024G
MBC60-1024G
5S-MBC60-1024G
MBC60-1024G
AC/DC CONVERTER 24V 60W
Product Description
| Series: | MBC60 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.7A |
| Power (Watts): | 60W |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |