AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC550-1T15
MBC550-1T15
5S-MBC550-1T15
MBC550-1T15
AC/DC CONVERTER 15V 150/550W
Product Description
| Series: | MBC550 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 7.33A |
| Power (Watts): | 150W (550W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |