AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC450-1T30G
MBC450-1T30G
5S-MBC450-1T30G
MBC450-1T30G
AC/DC CONVERTER 30V 300/450W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 30V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 300W (450W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |