AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC41-1T48L
MBC41-1T48L
5S-MBC41-1T48L
MBC41-1T48L
AC/DC CONVERTER 48V 40W
Product Description
| Series: | MBC41 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 830mA |
| Power (Watts): | 40W |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |