AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC41-1T12L-2
MBC41-1T12L-2
5S-MBC41-1T12L-2
MBC41-1T12L-2
AC/DC CONVERTER 12V 40W
Product Description
| Series: | MBC41 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.33A |
| Power (Watts): | 40W |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |