AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC350-1T12L
MBC350-1T12L
5S-MBC350-1T12L
MBC350-1T12L
AC/DC CONVERTER 12V 200/350W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 200W (350W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |