AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC350-1024L
MBC350-1024L
5S-MBC350-1024L
MBC350-1024L
AC/DC CONVERTER 24V 200/350W
Product Description
| Series: | MBC350 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.33A |
| Power (Watts): | 200W (350W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |