AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC300-1T24G
MBC300-1T24G
5S-MBC300-1T24G
MBC300-1T24G
AC/DC CONVERTER 24V 200/300W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 7.5A |
| Power (Watts): | 200W (300W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |