AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC300-1T15G-2
MBC300-1T15G-2
5S-MBC300-1T15G-2
MBC300-1T15G-2
AC/DC CONVERTER 15V 200/300W
Product Description
| Series: | MBC300 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 12A |
| Power (Watts): | 200W (300W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |