AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC275-1024L
MBC275-1024L
5S-MBC275-1024L
MBC275-1024L
AC/DC CONVERTER 24V 160/275W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.67A |
| Power (Watts): | 160W (275W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |