AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC275-1015L
MBC275-1015L
5S-MBC275-1015L
MBC275-1015L
AC/DC CONVERTER 15V 160/275W
Product Description
| Series: | MBC275 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10.66A |
| Power (Watts): | 160W (275W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |