AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC225-1T12L
MBC225-1T12L
5S-MBC225-1T12L
MBC225-1T12L
AC/DC CONVERTER 12V 113/225W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 9.37A |
| Power (Watts): | 113W (225W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |