AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC180-1T12L
MBC180-1T12L
5S-MBC180-1T12L
MBC180-1T12L
AC/DC CONVERTER 12V 120/180W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 120W (180W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |