AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC180-1024L
MBC180-1024L
5S-MBC180-1024L
MBC180-1024L
AC/DC CONVERTER 24V 120/180W
Product Description
| Series: | MBC180 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 120W (180W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |