AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC150-1005G
MBC150-1005G
5S-MBC150-1005G
MBC150-1005G
AC/DC CONVERTER 5V 110/150W
Product Description
| Series: | MBC150 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16A |
| Power (Watts): | 110W (150W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 5.9kV (5900V) |