AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC120-1T15L
MBC120-1T15L
5S-MBC120-1T15L
MBC120-1T15L
AC/DC CONVERTER 15V 100/120W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.66A |
| Power (Watts): | 100W (120W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |