AC DC ConvertersBel Power Solutions MBC120-1T12L
MBC120-1T12L
5S-MBC120-1T12L
MBC120-1T12L
AC/DC CONVERTER 12V 100/120W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.33A |
| Power (Watts): | 100W (120W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |