AC DC ConvertersBel Power Solutions MAP80-4003G
MAP80-4003G
5S-MAP80-4003G
MAP80-4003G
AC/DC CNVRTR 5V 15V -5V -15V 80W
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 15V |
| Voltage - Output 3: | -5V |
| Voltage - Output 4: | -15V |
| Current - Output (Max): | 14A |
| Power (Watts): | 4A |
| Applications: | 1A |
| Voltage - Isolation: | 1A |
| Efficiency: | 80W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 2.6kV (2600V) |