AC DC ConvertersBel Power Solutions MAP55-4004
MAP55-4004
5S-MAP55-4004
MAP55-4004
AC/DC CNVRTR 5V 24V -15V 15V 55W
Product Description
| Series: | MAP55 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | -15V |
| Voltage - Output 4: | 15V |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 1.5A |
| Applications: | 500mA |
| Voltage - Isolation: | 500mA |
| Efficiency: | 55W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 2.6kV (2600V) |