AC DC ConvertersBel Power Solutions MAP55-4000G
MAP55-4000G
5S-MAP55-4000G
MAP55-4000G
AC/DC CNVRTR 5V 12V -5V -12V 55W
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | -5V |
| Voltage - Output 4: | -12V |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 2.5A |
| Applications: | 500mA |
| Voltage - Isolation: | 500mA |
| Efficiency: | 55W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 2.6kV (2600V) |