AC DC ConvertersBel Power Solutions MAP55-1024C
MAP55-1024C
5S-MAP55-1024C
MAP55-1024C
AC/DC CONVERTER 24V 55W
Product Description
| Series: | MAP55 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 55W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2.6kV (2600V) |