AC DC ConvertersBel Power Solutions MAP40-3105G
MAP40-3105G
5S-MAP40-3105G
MAP40-3105G
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 40W
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | -5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 2A |
| Applications: | 500mA |
| Voltage - Isolation: | 40W |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | 2.6kV (2600V) |