AC DC ConvertersBel Power Solutions MAP40-1005
MAP40-1005
5S-MAP40-1005
MAP40-1005
AC/DC CONVERTER 5V 40W
Product Description
| Series: | MAP40 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 40W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2.6kV (2600V) |