AC DC ConvertersBel Power Solutions MAP140-1048
MAP140-1048
5S-MAP140-1048
MAP140-1048
AC/DC CONVERTER 48V 80W
Product Description
| Series: | MAP140 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.3A |
| Power (Watts): | 80W (140W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2.6kV (2600V) |