AC DC ConvertersBel Power Solutions MAP130-4003
MAP130-4003
5S-MAP130-4003
MAP130-4003
AC/DC CONVERTER 5V 15V -5V -15V
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 132 VAC |
| Voltage - Output 1: | 175 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 2: | 5V |
| Voltage - Output 3: | 15V |
| Voltage - Output 4: | -5V |
| Current - Output (Max): | -15V |
| Power (Watts): | 20A |
| Applications: | 4A |
| Voltage - Isolation: | 1A |
| Efficiency: | 1A |
| Operating Temperature: | 130W |
| Features: | ITE (Commercial) |
| Mounting Type: | 2.6kV (2600V) |